Janečkův mlýn v Karviné

[google-map-v3 shortcodeid=“7b44c6a5″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.84861,18.545566000000008{}1-default.png{}Janečkův mlýn v Karviné“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Při procházení se parkem Boženy Němcové v Karviné jsme narazili na tuhle opuštěnou stavbu. Plot byl v jednom místě stržený, takže přístup byl beproblémový.

Stavba se v podstatě dělí na dvě části. My jsme se bohužel dostali jen do té nízké budovy. Do té vysoké se nám proniknout nepodařilo.

Vevnitř to vypadalo docela dobře a zdá se, že si zde udělali lidé nějaké „hřiště“ s dráhama pro (asi) skateboardy. Naštěstí když jsme tam šli fotit, nikdo se v objektu nenacházel. Počítejte ale s tím, že je zde velká šance na někoho narazit.

Taky bych rád upozornil, že přístup a pohyb po té části budovy, kde jsme byli, není úplně nejjednodušší. Už jen cesta nahoru po rozpadlých schodech je docela náročná. Potom budete muset překonat asi metrovou výšku, abyste se „vyšplhali“ do té hlavní místnosti. Dále v budově už totiž nejsou žádné schody, ani žebříky. To samé platí potom pro sestup do místnosti s velkými vraty. Pro zdatné jedince to není žádný problém, jen je potřeba na to myslet, zvlášť když budete sebou tahat hodně vybavení. A taky dejte pozor. Mám podezření, že v tomto objektu jsem si někde škrábl čočku objektivu…což zamrzí.

Pokud zde budete fotit portréty jako já, najdete zde spoustu rekvizit, které můžete využít. Venku jsme našli třeba lopatu, vevnitř různé sedačky, rozpadlé židle a podobně. Hodně lákavé jsou taky velké kovové vrata.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *