Opuštěný zámek Chotýšany

Opuštěný zchátralý zámek Chotýšany se nachází ve stejnojmenné obci Chotýšany. Asi 10 km od města Benešov. Zámek je ve velmi špatném stavu, na části je zřícená střecha, někde i stropy. Je volně přístupný, samořejmě s opatrností. Uvnitř se nachází schodiště se zachovaným zábradlím a balustrádou. Přístupné místnosti jsou špinavé a hodně omšelé, někde jsou spadlé stropy z horních místností, někde jsou různě zabedněná okna a temné prostory a zákoutí. Všude samozřejmě spousta prachu a špíny. V objektu se neschází žádná verbež nebo bezdomovci. Je tu klid na jakékoliv focení, jen tu a tam okolo projde někde na vycházku, v okolí zámku je zanedbaný park. Velká spousta zeleně, sem tam polozřícená zídka a další menší objekty.

Před zámkem se nachází terasa s velkými oblouky a se vstupem do zámku. Další vchod je v zadní části objektu. Celkem v klidu se tu dají nafotit jakékoliv snímky, dle fantazie. Prostředí je dostatečně zanedbané a temné. 😀 Pohyb po objektu doporučuji s opatrností, jak pro špatný stav, tak pro množství bordelu, suť, střepy a další, takže hrozí riziko poranění. Jinak objekt je přístupný autem až před vchod, takže se nic nemusí tahat nikam daleko.

komentářů 7

 1. Míša napsal:

  Lokace opravdu super. Dnes jsem zde byla. Jen Vás nesmí odradit cedule „Nepovolaným vstup zakázán“, protože těm dvoum dělníkům je to úplně fuk. Nicméně se zámek začíná opravovat… 🙂

 2. Luboš napsal:

  Včera jsem lokaci navštívil a budova samotného zámku je nepřístupná. Evidentně zde proběhly mj. zednické práce, kde zazdili evidentně pobořené stěny a zabednili všechny okna a dveře tak, aby vnitřek nebyl přístupný. Všechny ostatní budovy přístupné jsou, avšak jejich stav je až na výjimky katastrofální.

 3. Stef napsal:

  Chtěla bych se zeptat, jestli by byl někdo ochotný a zaslal mi nějaké přesnější místo? Na mapách to nemohu najít.

 4. Karel napsal:

  První tři snímky jsou nejlepší. Zbytek rozvaliny by tam ani být nemusel.

 5. Jacob F. napsal:

  Zdravím, hledám starě vypadající místo zhruba na rok 1890 v okolí Blanska.
  Chystám se s přáteli točit videoklip podle jedné hry a nehodí se aby v něm byly moderní věci. Nejlépe něco podobné skladu,továrně nebo třeba zamečku. Předem díky za odpovědi a možnou pomoc.
  S pozdravem Jacob

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *