Úvodní stránka Fóra Volná diskuze (Nejen) pro začínající fotografy..

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Karolína a poslední změna proběhla před 3 roky, 6 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3974 odpověď

  Instruktor
  Účastník

  Tedy dámy a pánové..
  vzhledem k tomu, že u tohoto člověka hledá spousta lidí a hlavně začátečníků rady a inspiraci, nemohu na toto nereagovat a třeba i na tomto, pro mě fajn webu! Viz link (poslední odstavec divného jakoby článku)
  http://www.digineff.cz/clanek/fotografujeme/hnupografie-pokracuje

  Už léta vím, že pan Neffů je „fotograf“ ve velikých uvozovkách (raději měl zůstat u psaní sci-fi povídek), ale že nebude znát fotografické základy jako, že jsou 2 druhy polarizačních filtrů a k čemu se používají to je na mě vážně moc!

  Tedy začátečníci vězte, že existují dva druhy polarizačních filtrů! Lineární a cirkulární. A více o nich a jejich použití se dočtete například zde:
  http://www.paladix.cz/clanky/polarizacni-filtry-linearni-nebo-cirkularni.html

  Proto aby jste získali rady a inspiraci od erudovaných, dobře vybírejte odkud budete čerpat pro své fotografické začátky!
  Ovšem jak toto začátečník pozná, že!?
  Obecně, dobrý fotograf více fotografuje, špatný fotograf více o fotografování píše!
  🙂

  Držím Vám palce a přeji dobré světlo!

  #3977 odpověď

  David Nogol
  Správce

  Já k tomu snad jen dodám, že je vždycky fajn se nejdříve podívat na tvorbu autora článků, to docela dost prozradí 🙂 Ale jak píšeš, začátečník to často ani nepozná a stačí, když text působí dostatečně odborně.

  Na druhou stranu…když jsem začínal s Fototipy, tak jsem moc fotit neuměl…takže bych měl být raději ticho 😀

  #4281 odpověď

  Zuzu

  Ahoj,
  ja som ako zaciatocnicka zacinala pri kamennych kurzoch. Teraz cerpam hlavne z netu ako na http://www.photovia.sk/ (videa fotokurzy) alebo clanky a najma vase ceske fora 🙂

  #4284 odpověď

  Nikoňák

  Na internete sa dá nájsť všetko. Aj múdrosti aj hlúposti. Je fakt, že nováčik to nedokáže rozoznať. Ja preto vždy volím prečítanie viacerých zdrojov a následne, aj podľa diskusií, si zvolím, čo budem považovať za relevantné a čo budem ignorovať.

  Tento web som prečítal celý. A myslím, že som nenašiel nič, čo by bolo v rozpore s informácisami z iných zdrojov. Som rád, že tu tento web je a že mu autor venuje dostatok času. Aj preto sa budem sem vracať.

  Chcem sa totiž nie len naučiť dobre technicky ovládať svoj fotoaparát, ale aj naučiť sa robiť dobré fotky 😉

  #7813 odpověď

  Karolína

  Mohu se pod to jen podepsat. Vždy se nejprve dívám na to, kdo lektoruje, případně do článek napsal a pak teprv čtu/kupuji. Co se mě osobně týká, tak já jsem začínala s focením wildlife s Petrem Bambouskem na kurzu v Bavorském lese, později jsem se přeorientovala na profesionální produktovku, a tu jsem se perfektně naučila z DVD (přidávám odkaz https://www.photoneurope.cz/vyukova-dvd/akademie-produktove-fotografie-2/ ).

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
Odpověď na: (Nejen) pro začínající fotografy..
Osobní informace: