Splav U Žida

Splav se nachází blízko místa, kde se spojují řeky Ostravice a Morávka. Splav vypadá docela hezky. Mnohem zajímavější je však kombinace okolního prostředí. Začnu u lávky, která je kousíček u splavu. Tato lávka byla postavena po tom, co stoletá voda v roce 1997 odnesla původní lávku. Nová lávka vypadá zajímavě a dobře se fotí 🙂 Kromě začlenění lávky do krajiny je podle mě vhodná také k focení portrétů. Jen se připravte na docela velký provoz lidí a hlavně cyklistů.

Když se podíváte z lávky na splav, v dálce uvidíte Lysou horu. Nad splavem jsou po obou stranách okraje, na kterých často sedávají lidé. Pokud máte nějaké delší skla, tak můžete zachytit někdy zajímavé momenty 🙂

Krajina kolem splavu je zajímavá celoročně. Nejvíce se mi ale líbí na podzim, nebo na jaře. Okolí splavu je docela proměnlivé. Stačí, když je více, nebo méně vody než obvykle a splav vypadá zas trochu jinak. Proto doporučuji toto místo navštívit s foťákem několikrát.

Kousíček za splavem je navíc hospoda U Žida s venkovním posezením. Takže až vás focení splavu unaví, můžete tam nabrat nové síly 😉

 

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *