Koncept krytky objektivu/sluneční clony

Pokud máte zrcadlovku, víte jak je někdy složité zvládnout všechno to příslušenství kolem. Krytky objektivu používáme jistě všichni, mnozí navíc používají i sluneční clony. Tenhle koncept spojuje tyto dvě příslušenství.

flowercap

Zatím se jedná opravdu jen o koncept a pokud vím, nikdo to zatím nerealizoval. Na první pohled to ale vypadá opravdu dobře. Na objektiv nasadíte toto příslušenství a máte krytku. Když budete chtít fotit, stačí pootočit prstencem a najednou z toho máte plnohodnotnou sluneční clonu. Nemusíte tedy dávat pozor, abyste neztratili krytku, máte ji pořád na objektivu. Myslím si, že je to moc šikovný nápad.

Na druhou stranu má své mouchy. Určitě nebude fungovat na ultra širokých objektivech a navíc pokud máte více objektivů s různým průměrem, asi se to i dost prodraží. Taky si nejsem jistý odolností tohoto řešení. Bude hodně záležet na realizaci, ale konstrukce nevypadá moc odolně a mám pocit, že jeden náraz to dokáže rozsekat. Vy tak přijdete o krytku i clonu zároveň 🙂

Koupili byste si takové příslušenství? Nebo dáváte přednost klasice? Nebo jste už něco podobného viděli?

zdroj: http://www.yankodesign.com/2011/08/05/blooming-dslr/

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *