Podívejte se na nejfotografovanější lokality na světě

Na stránkách sightsmap.com si můžete zobrazit Google Mapy s grafickým znázorněním počtu fotografií v daných oblastech. K tomu je použita jednoduchá heatmapa (teplotní mapa), na které podle barev poznáte, kde je výskyt fotografií větší.

Služba bere v potaz jen fotografie nahrané do služby Panoramio. Jedním kliknutím si můžete zobrazit i náhledy fotografií a jednoduše tak zjístíte, co se na daném místě nachází tak zajímavého.

Jako takový jednoduchý průvodce se může občas hodit. Když jedete na nějaké neznámé místo (které třeba ještě není zmapované zde na Fototipech :)) a chcete se podívat na nějaké často focené oblasti, může vás to nasměrovat. Další využití mě ovšem nenapadají. Vzhledem k tomu, že jsou na mapě zobrazeny fotografie jen ze služby Panoramino, není pokrytí úplné. Škoda, že služba nebere v potaz i fotografie z jiných populárních online galerií (jako například Flickr).

Zde je mapa pokrytí nad Českou republikou:

sightsmaps

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *