VizTool HandiZoom vám ulehčí natáčení videa na Canon zrcadlovkách

Již ve většině dnes dostupných DSLR fotoaparátů najdete možnost natáčet video. Kdo to někdy zkoušel, určitě ví, jak těžké je při natáčení plynule zoomovat. Speciální grip HandiZoom od společnosti VizTool umožňuje nahrávat video zrcadlovkou stejně pohodlně, jako s klasickou video kamerou.

Společnost VizTool přišla se zajímavým příslušenstvím pro Canon zcradlovky. Kromě toho, že umožňuje držet fotoaparát stejně, jako video kamery navíc přináší speciální motorek pro plynulé zoomování. To funguje tak, že si přes zoomovací prstenec na objektivu nasadíte speciální objímku. Poté můžete pro zoomování použít tlačítka na tomto příslušenství.

Jak to vypadá v praxi? Vše je dobře vidět na tomto videu:

Tento speciální grip má vlastní napájení a k fotoaparátu se připojuje USB kabelem. Díky tomu můžete z gripu zapínat a vypínat nahrávání videa.

Bohužel zatím není známá cena ani datum, kdy se HandiZoom dostane na trh. Zatím se jedná jen o funkční prototyp. Zatím se uvažuje jen s řešením pro Canon zrcadlovky s nasazenými Canon objektivy.

Ocenili byste takové přislušenství pro natáčení videa zrcadlovkou? Nebo znáte lepší způsoby, jak zpříjemnit natáčení?

Zdroj: Engadget.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *