Zbrojovka Brno

Včera jsem se rozhodl že konečně zajdu do nějakého toho opuštěného objektu, protože jsem si zde všiml odkazu kde autor těch fotek fotil brownfields v HDR, chtěl jsem to samé, tak jsem se vydal do areálu bývalé textilky v Brně Obřanech.

Začalo to zkoumáním okolí a hledáním nejlepší cesty jak se vlastně dovntiř dostat, jelikož celý areál byl oplocený, vrata byly zamknuté a tak po hodině zkoumání jsme se rozhodli, přelést menší zítku, skočit na nějaké potrubí, a vylézt do rozbitého okna. (co by jsme pro fotky neudělali) Šel jsem naštěstí s kamarádkou, která do okna vylezla jako první, jakmile ale stoupla na zem v areálu, začal houkat alarm. Cesta zpět byla neuvěřitelně rychlá, během pár vteřin jsme byli pryč a nenápadně se vytratili na nejbližší zastávku.

Do teď moc nechápu co tam ten alarm dělá. Dostali jsme tip od 2 lidí že se tam dají pořídit opravdu úžasné fotky, protože tam nedávno byl také někdo fotit. Bohužel my jsme už to štěstí neměli takže fotky ze staré textilky bohužel nemáme. Ale stejně nechápu proč v několik desítek let opuštěné hale jsou nainstalovány čidla. Když v celém objektu nebylo nic cenného.

Takže bohužel textilka nám nevyšla, proto jsme si řekli že to zkusíme jinde. Vybrali jsme si Areál Zbrojovky Brno. Snad největší průmyslový areál v Brně. Není zcela tak opuštěný, nevím jak dnes, ale dříve se tam vyráběli zbraně, a co jsem si tak četl tak v jednom tuším ze 3 krytu civilní obrany jsou nějaké schované.

Otázkou bylo jak se dostat dovnitř když je areál ještě funkční. Jelikož pršelo, nechtělo se nám to celé obcházet, řekli jsme si že to risknem a půjdeme přes vrátnici, kde jsou stále 2 vrátní. Když se zeptali kam jdem, obyčejné „dovnitř“ jim bohužel nestačilo. 😀 Proto jsem se zmínil o hale kde by údajně měly být rampy pro bmx. (o tom že tam něco takového je, jsem netušil, pouze jsem o tom něco slyšel, díky bohu tam opravdu taková hala byla, někdo si ji pronajal nebo koupil, a teď je využívaná právě pro takovéto účely) Takže nás vrátní pustili dál. Což byla příležitost pro nás, celou Zbrojovku projít a zkusit omrknou ostatní haly (a že jich bylo). Areál jsme ale celý neprošli, je to opravdu veliké, viz fotka níže. A nějakou volně přístupnou halu se nám také nepodařilo najít. Ale možná to bylo jen tím jak jsme se špatně koukali a celé to neprošli. Takže snad bude někdy lepší příležitost a konečně se dostaneme i právě do nějaké haly. Přikládám alespoň pár fotek z venku.

1 odpověď

  1. Tomáš Zerhau napsal:

    Zbrojovka se dá domluvit nevím sice kde přesně ale už jsem tam párkrát byl v té jedné hale která je zamčená je to nejspíš o známostech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *