Polaroid Z2300 – digitální kompakt se zabudovanou tiskárnou

Určitě každý fotograf už slyšel o fotoaparátech od Polaroidu, které měly v sobě zabudovanou tiskárnu a umožňovaly nafocené snímky přímo v terénu vytiskonout. Polaroid se snaží obnovit svou zašlou slávu a přináší nový model s integrovanou tiskárnou v těle fotoaparátu.

Jedná se o jednoduchý a docela kompaktní fotoaparát pro nenáročné uživatele. Polaroid zvolil jednoduchý retro design ve dvou barevných provedeních – bílé a černé. Obě varianty mají navíc duhový proužek a červené tlačítko spouště. Jinak se jedná o jednoduchý digitální kompakt s 10Mpx snímačem.

Obrovskou výhodou tohoto fotoaparátu je zabudovaná miniaturní tiskárna, která slouží pro vyvolávání fotografií přímo v terénu. Do zásobníku se vleze 10 papírů o velikosti 5 x 7,62 cm a doba vyvolání jednoho snímku se pohybuje mezi 30 – 45 sekundami. Kromě samotných fotek nabízí Z2300 také možnost natáčet 720p video.

Fotoaprát by se měl dostat na trh v srpnu a cena je stanovena na 160$. Balík 30 papírů dále vyjde na 15$ a balík 50 papírů na 25$. Pokud se tento fotoaparát dostane taky na Český trh, můžeme očekávat cenu kolem 4000Kč. 

Zde je video s prohlídkou fotoaparátu a ukázkou tisku:

Snímky pořízené tímto fotoaparátem můžete najít v tomto článku. Zdá se, že má fotoaparát problémy s ostřením, fotky jsou dost rozostřené. Nicméně to může být způsobeno tím, že se jedná o předprodukční vzorek a než se fotoaparát začne prodávat, bude tato chyba opravena.

Pokud vás takový fotoaparát zaujal, podívejte se třeba na model Polaroid Z340, který se již prodává. Nabízí navíc vyšší rozlišení a možnost tisknout větší fotografie (rozměry 7,6 x 10,1 cm). Jen už není tolik kompaktní jako novinka Z2300.

Zdroj: Engadget.com.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *