Jak vypadají hory z různých lokalit?

Chtěli jste se někdy podívat na profil hor z různých lokalit? Existuje webová služba, která umožňuje vygenerovat obrázek s horami, včetně jejich popisků.

Použití služby je snadné. Stačí si na Google mapě vybrat pozorovací bod. Dále si určíte, kterým směrem se chcete podívat a jak široký bude mít výsledné vygenerované panorama záběr. Spolu se změnou nastavení vidíte v malém okně náhled, jak panorama bude vypadat.

panorama1

Zde si určíte pozorovací bod a směr. Plus několik dalších parametrů. Ty jsem ale detailně nezkoumal a používal jsem defaultní nastavení.

panorama2

A toto je výsledek, který mi web vygeneroval. Je super, že si služba poradí i s českými názvy vrcholů.

Využití

Služba mě zaujala i přesto, že osobně pro ni využití nenajdu. Myslím si ale, že fotografy fotící krajiny by mohla zaujmout. Lze snadno vytvořit hezky vypadající popis krajiny a využít to jako doprovodný materiál k fotkám. A nebo případně takto testovat různé lokality a hledat místo, odkud budou mít třeba okolní vrcholy nejzajímavější vzhled, nebo budou kompozičně nejlépe rozmístěné.

Službu najdete na adrese http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas_en.htm

Napadá vás třeba nějaké další využití pro takovou službu?

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *