Focení s Verčou v Milíčovském lese

Už hodně dlouho jsem nefotil žádné portréty. Měl jsem teď dlouhou pauzu, protože jsem se v poslední době zabýval hodně mými internetovými projekty. Tedy jediné portréty co jsem fotil byly při testování zapůjčených blesků a softboxu (viz recenze blesků a recenze softboxu).

Před několika týdny jsem v Galerii Myšák potkal Verču. Krásně se usmívala a zaujala jak mě, tak i mého kamaráda, se kterým jsem tam byl. A protože už delší dobu plánuji oslovovat slečny v terénu a nabízet jim focení, tohle byla skvělá příležitost jak začít. Trochu mě k tomu musel kamarád popostrčit, ale sebral jsem odvahu a Verču jsem oslovil. No a kromě toho, že už od pohledu vypadala jako milá slečna, tak opravdu byla milá a ještě ten den se mi ozvala 🙂

Měl jsem z toho velkou radost, hned jsme začali domlouvat co budeme fotit 🙂 Ukázalo se, že Verča provozuje spolu s kamarádkou blog „o vůních, kosmetice, módě a všem, co nás baví“ na adrese udvouverunek.cz a proto jsme se zaměřili na takové fotky, které mohla Verča využít do příspěvků na svém blogu.

Jako lokalitu jsme zvolili Milíčovský les v jižní části Prahy. Na tom místě jsem ještě nebyl, tak jsem souhlasil. Říkal jsem si, že alespoň omrknu nějakou novou lokalitu na focení 🙂

No nebudu to zbytečně okecávat…focení bylo strašně fajn. S Verčou jsme procházeli postupně jednotlivé části oblasti a hezky jsme si povídali o všem možném. Básnili jsme o Beskydech, řešili jsme focení a vše kolem něj 🙂

Musím říct, že Milíčovský les a jeho okolí mě fakt zaujal. Je to rozsáhlá oblast a každý si zde najde nějakou zajímavou část. Je zde i několik rybníků s kachnami a labutěmi a je tam krásný klid.

Z rána bylo ještě trochu zataženo, brzo se to ale vybralo a svítilo ostré sluníčko. Což byl dost problém při focení mimo stín. A taky v lese byl problém se slunečními paprsky prosvítajícími skrz stromy. Opět jsem používal k prosvětlení stínů externí blesk, ale v takových podmínkách ani blesk moc nestačí.

A nějaká myšlenka na závěr? Pokud chcete fotit portréty a narazíte venku na nějakou zajímavou osobu, překonejte ten strach a zkuste ji oslovit. Mě se to vyplatilo, poznal jsem moc fajn holku, nafotil krásné fotky, hezky se prošel a taky poznal novou lokalitu 🙂

Pokud vás focení lidí zajímá, mrkněte na mou knihu Jak na focení portrétů – praktický průvodce fotografa. Kniha vás provede začátky focení lidí a pomůže vám zvládnout komunikaci s focenými osobami, vymýšlením póz a dalšími problémy, se kterými se můžete v začátcích setkat.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *