FILMography – foto projekt srovnávající záběry filmů s realitou

Rád bych vám představil zajímavý fotografický projekt, který srovnává jednotlivé lokace v realitě a ve filmu. Autor již nasbíral desítky různých snímků.

Název projektu FILMography vznikl spojením slov film a photography. Autor projektu Christopher Moloney navštívil různé lokace, které se objevily ve filmech. Sebou vzal scénu z filmu vytisknutou na papír. Ten potom držel před sebou tak, aby co nejlépe fotka z filmu zapadla do prostředí.

Na stránce philmfotos.tumblr.com najdete již desítky (možná už stovky) takových srovnávacích snímků. Je to zajímavý způsob, jak takhle zkombinovat filmový svět s tím reálným.

tumblrmb0z47ww7t1ry9teho11280

Z filmu Little Manhattan (2005)  foto: FILMography/Christopher Moloney

tumblrm8z8vskf2j1ry9teho11280

Z filmu Lara Croft: Tomb Raider (2001) foto: FILMography/Christopher Moloney

tumblrma4x2qqss51ry9teho11280

Z filmu The Dark Knight Rises (2012) foto: FILMography/Christopher Moloney

 

tumblrm8b1rpwlvy1ry9teho11280

Z filmu Superman (1978) foto: FILMography/Christopher Moloney

Bylo by podle mě fajn, kdyby se někdo zhostil podobného projektu a zmapoval různé české filmové lokality se záběry z filmů. Christopher v tomto případě používal obyčejný černobílý tisk. Zde by se dalo hodně experimentovat…například použít barevný záběr z filmu a odbarvené pozadí. A podobně.

Pokud vás tento projekt zaujal a rádi byste zkusili něco podobného, dejte vědět. Rád to zde na Fototipech zveřejním.

Stránka projektu: philmfotos.tumblr.com

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *