Vodopády v České republice

Vodopády jsou skvělým objektem pro focení. Zvlášť když použijete použijete k zachycení vodopádu expoziční čas v řádu sekund, získáte nádherné fotografie. Pro focení vodopádů ovšem nemusíte cestovat nijak daleko. V České republice jich naleznete spoustu a díky projektu Vodopády ČR si je můžete všechny prohlédnout.

Na Fototipech naleznete kromě jiného tipy i na nějaké vodopády. Viz třeba tento Rešovský, nebo Mumlavský vodopád. Nějaká komplexnější databáze vodopádů v ČR zde ale chybí a proto se můžete pro tyto účely porozhlídnout jinde. Na stránkách www.vodopady.info naleznete velmi pěknou databázi vodopádu České republiky.

Můžete si zobrazit vodopády jen z oblasti, která vás zajímá (např. Beskydy, Šumava, České středohoří, Jeseníky atd.) a poté si na mapách Seznamu prohlížet umístění jednotlivých vodopádů.

Po rozkliknutí konkrétního vodopádu si můžete prohlédnout přiložené fotky z daného místa a také dodatečné informace. U některých vodopádů najdete informace například o výšce, průtoku, celkovém sklonu, nadmořské výšce a podobně.

O projektu jsem se dozvěděl z Pentaxfriends fóra a ještě bych zde zmínil upozornění uživatele akjosino, který varuje před tím, že všechny tam nafocené vodopády v Beskydech byly nafoceny při nadměrném průtoku.

vodopady2 vodopady1

vodopady3

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *