Timelapse video ukazuje problémy s prachem na snímači u Nikonu D600

Na internetu lze nalézt dost stížností majitelů full frame zrcadlovky Nikon D600 na větší množství prachu na snímači v levém horním rohu. Kyle Clements to otestoval na novém fotoaparátu a vše zdokumentoval v podobě timelapse videa.

Na videu lze vidět, jak se hromadí množství prachu na snímači během jednotlivých expozic. Kyle udělal celkem 1000 záběrů, aniž by mezi tím měnil, nebo sundával objektiv. Jedná se tedy o prachové částice, které jsou uvnitř fotoaparátu a při pohybu závěrky, nebo zrcátka se uvolnily a dostaly na snímač.

Zde je video ukazující problém.

V tomto článku Píše Roger Cicala svůj tip, že za prach na snímači může pravděpodobně větší mezera kolem závěrky.

Sám vím, jak snadno se dostane prach na snímač. Zvlášť když často měníte objektivy. Ale aby se prach dostával na snímač takto často i při použití jednoho objektivu, s tím jsem se ještě nesetkal. Ale je pravda, že jsem to nikdy takto detailně netestoval. Co si o tom myslíte vy? Je to velký problém, nebo by vám něco takového při výběru fotoaparátu nevadilo?

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *