Fotografove.info – představení portálu

Dlouho se zde neobjevil tip na zajímavý web pro fotografy. Portál Fotografové.info ale nabízí pro fotografy hned několik zajímavých informací.

Asi ta nejzajímavější část portálu je adresář fotografů. Pokud se nepletu, jedná se o nejrozsáhlejší databázi českých fotografů a fotografek. A aby prohlížení jednotlivých fotografů bylo přehlednější, jsou fotografové rozděleni do jednotlivých kategorií dle toho, na co se specializují. Což může být někdy obtížné, protože fotografové často fotí více různých témat.

fotografoveinfoadresar

Další neméně užitečnou sekcí je fotografický rozcestník. Najdete v něm desítky odkazů na různé weby a projekty, které se týkají fotografování. Naprostá většina z nich vede na české weby. Najdete tam ale i několik kvalitních zahraničních portálů. Nechybí zde žádný z důležitých projektů a samozřejmě ani Fototipy nemůžou chybět 🙂 Určitě ale v rozcestníku najdete tipy na další zajímavé zdroje, o kterých jste třeba ještě neslyšeli.

fotografoveinforozcestnik

No a nakonec na portálu najdete taky hromadu zajímavých článků od různých fotografů, přehled chystaných fotografických akcí a taky galerii povedených fotek.

Hodně se mi líbí, jak dává portál dohromady různé fotografy. Už jsem několikrát prohlížel weby ostatních fotografů a bez portálu Fotografové.info bych na některé asi stěží narazil. Myslím, že pro fotografy je to skvělý způsob, jak hledat inspiraci. Stačí prohlídnout pár webů od fotografů, kteří fotí to co vás zajímá.

I z toho důvodu jsem ocenil možnost se do adresáře taky zapsat. Jednak se tím zvýší šance, že si mě najdou potencionální klienti a taky mou tvorbu uvidí více fotografů. Zapsání do adresáře fotografů sice není zdarma, ale za jednorázový poplatek to myslím stojí. Zvlášť těm, kteří nabízí své služby za poplatek 🙂

Sami se podívejte na www.fotografove.info a prohlédněte si, kolik je kolem nás zajímavých a šikovných fotografů.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *