Jak by vypadali fotografové fotící s Google Glass

Určitě jste již slyšeli o projektu Google Glass – tedy inteligentních brýlích, které kromě jiného obsahují zabudovaný fotoaparát. Toto krátké video vtipně ukazuje, jak by to vypadalo, kdyby fotografové v budoucnu zahodilli své fotoaparáty a začali fotit jen pomocí Google Glass.

Je fakt, že pokud by se fotograf rozhodl fotit jen pomocí Google Glass, bude vypadat trochu jako blázen. Přeci jen my fotografové fotíme často i všední předměty, neustále promýšlíme a měníme kompozici a zkoušíme hledat ty nejlepší úhly pohledu. A jen foťák ve vašich rukou ostatní lidi ujistí, že nejste blázni 🙂 I když…jak si tak uvědomím jakých neskutečných póz a poloh jsme my fotografové schopni jen kvůli povedenému záběru, tak k těm bláznum nemáme daleko (tedy z pohledu nefotografů) 🙂

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *