Nelahozeveské tunely

[google-map-v3 shortcodeid=“0425107d“ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.249977,14.302439999999933{}1-default.png{}Nelahozeveské tunely“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Tyto tunely můžete najít mezi Kralupy nad Vltavou a Nelahozevsí. Koleje vedou podél Dvořákovy stezky, která vede podél Vltavy. K tunelům se tedy dostanete po Dvořákové stezce, kdy stačí najít nějakou přístupnější cestičku nahoru.

Nejlepší na tunelech je to, že jsou to vlastně tři krátké tunely hned u sebe. Z jedné strany skála, z druhé strany stromy. Vlaky projíždějící přes tunely jsou potom i hezky nasvícené jen v místech mezi tunely, což se dá kreativně využít pro fotogravování.

Po této trati jezdí vlaky dost často a velmi rychle, a to v obou směrech. Navíc je to v zatáčce a tedy nevidíte moc daleko. Focení zde je jen na vlastní nebezpečí a při pohybu v tomto úseku dávejte maximální pozor. Nezapomeňte si hlídat oba směry, aby vás vlak nepřekvapil zezadu.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *