Porovnejte rozměry fotoaparátů online

Porovnání parametrů fotoaparátů není nic neobvyklého. Nabízí to téměř všechny eshopy s foto technikou. Co když si chcete ale prohlédnout vybrané fotoaparáty vedle sebe?

Online aplikace Camera Size dokáže vizuálně porovnat vybrané fotoaparáty ve stejném měřítku. Pouhým pohledem tak můžete zjistit, jak moc jsou rozdílné modely odlišné. K fotoaparátům s výměnnými objektivy poté můžete do porovnání zahrnout i jeden z mnoha objektivů. Nabídka není zatím kompletní, ale už tak je výběr dost široký.

camerasize2 camerasize1

Šikovné je i to, že po najetí myší nad fotoaparát se zobrazí v okně informace o přesných rozměrech a váze a to zvlášť pro tělo a zvlášť pro objektiv. Především u objektivů je to užitečné, protože v mnoha eshopech a recenzích se právě na váhu objektivu zapomíná.

Práce s totou online aplikací je velmi jednoduchá. Vlevo nahoře si vyberete z nabídky fotoaparátů a poté kliknete na tlačítko „+“ vedle seznamu. Pokud chcete ke srovnání přidat i objektiv, stačí kliknout na [+] Click to add a lens. Vpravo nahoře pak máte několik dalších možností. Posuvníkem můžete přibližovat a oddalovat pohled na fotoaparáty. Dále můžete zvolit jeden ze čtyř různých pohledů: přední strana, zadní strana, bok, horní strana. Jen u poslední možnosti se do srovnání dají zahrnout i objektivy.

camerasize4 camerasize3

Výhoda je, že když si naklikáte do srovnání fotoaparáty, můžete jednoduše poslat někomu odkaz na to vaše konkrétní srovnání.

Takové srovnání se může hodit, pokud nemáte možnost si fotoaparáty porovnat osobně v nějaké prodejně foto techniky. Stejně je ale vždy lepší si techniku před koupí vyzkoušet osobně. Každému sedne do ruky něco jiného a co se někomu může držet pohodlně, může být pro někoho jiného špatné.

Srovnání fotoaparátů najdete na camerasize.com/compact

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *