Fotky srovnávající historickou a současnou podobu českých měst

Zajímá vás, jak některé lokality vypadaly dříve? Chcete se podívat na srovnání toho, jak se mění prostředí kolem nás?

Takových srovnávacích snímků naleznete na internetu mnoho. Tímto článkem bych rád představil web pana Václava Víška, který shromažďuje srovnávací snímky z několika českých měst. Fotky jsou rozdělené sice trochu chaoticky, na druhou stranu jsou ale doplněny zajímavými poznámkami.

Srovnávací snímky jsou pořízeny ze stejných míst a se stejnou (nebo velmi podobnou) kompozicí, jako historické předlohy a to i v případech, kdy se lokalita proměnila téměř k nepoznání. Je vidět, že si na tom dal autor hodně záležet a snažil se pořídit srovnávací snímky co nejpřesněji.

Zde jě několik ukázkových srovnání:

01novmstovclavsknmst19 06malstranamaltzsknmst2

11malstranamalostransknmst1 06vyehradzcsasklouky6

 

Stovky dalších srovnání najdete na webu vencovypindy.blogspot.cz. Pokud jste zkoušeli někdy taky vytvořit srovnávací snímek podle nějaké předlohy, podělte se o své dojmy v komentářích. Nebo rovnou pošlete odkaz na výsledek vašeho snažení, ať se můžeme taky inspirovat.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *