Představení online hry GeoSpy

Trochu neobvykle se zde na fotografickém portálu dočtete o online hře. Má totiž šanci zaujmout i fotografy a formou hry je seznámit se zajímavými místy. Autoři hry zodpověděli pro Fototipy několik otázek a vy se tak můžete se hrou seznámit.

Můžete stručně v několika větách popsat, o čem je hra GeoSpy?

GeoSpy je hra na špiony. Hra je celosvětová (je v EN i CZ jazyce) .

Základem hry je:
Zakládání a zajišťování objektů
• Špion zakládá a zajišťuje objekty pomocí vlastních fotografií. Objekty je možno vyhledávat na mapě nebo v Kartotéce.

mapa

xTR
• Pokud je špion mezi prvními třemi špiony, kteří objekt zajistili, získává ocenění. Ocenění je realizováno formou přidělení FTR, STR, TTR (First, Second, Third To Report).

xtr

Lokátory – obsazování území
• Špion také může obsazovat území pomocí lokátorů. Lokátory jsou obdélníková území na mapě.

lokatoryupravamapa

Výkaz činnosti
• Špionovi je dle jeho činnosti vyplňován „Výkaz činnosti“. Výkaz činnosti je statistika, která eviduje, kdy špion založil nebo zajistil nějaký objekt.

Statistiky
• Špion se může srovnávat s ostatními špiony pomocí různých statistik v Kartotéce (v počtech bodů, v hodnocení objektů a fotografií, v počtech obsazených lokátorů).

Soutěže – Mr. Nobody
• Mr. Nobody je postava, která provází špiony různými soutěžemi.

instrkucemrnobody

Ve hře je již přes 1000 tzv. Objektů, které jsou rozmístěné na různých lokalitách. Hráči mohou již publikované objekty zajistit (tedy fotkou potvrdit, že objekt navštívili) a nebo také založit své objekty. Jaké objekty se ve hře nacházejí a jaké jsou kladeny nároky na nově vzniklé objekty?

GeoSpy byl spuštěn 12. 12. 2013. Nachází se v něm objekty, které považují ostatní špioni (Ti kteří objekt založili) za zajímavé (strategické). Objekty se pak dělí do kategorií (Civilní, Historický a náboženský, Přírodní, Technický a Vojenský).

Založený objekt musí obsahovat minimálně jednu fotografii dle které je možno objekt identifikovat – titulní fotografii. Dále je třeba objekt identifikovat pomocí několika jednoduchých údajů – název, kategorie apod.

Hra je v základní verzi zdarma. Nabízíte také placený účet. Jaké jsou jeho výhody a co získají hráči navíc?

Každý špion získává po registraci 15 dnů PRO zdarma. Dny PRO je možno i vyhrávat dle instrukcí Mr. Nobodyho. Seznam výhod pro členy PRO je zde: www.geospy.org/help-profi

Jedná se o nově vzniklý projekt. Jaké jsou Vaše cíle a plány na následující rok?

Příští rok bychom rádi měli konstantní přírůstky zakládaných objektů. Rádi bychom také více rozšířili síť špionů jak doma tak i v zahraničí. Aktuálně jsou registrováni špioni z 12 zemí.

Pokud někoho hra zaujme a chtěl by se zapojit, čím by měl začít?

Doporučujeme si nastavit český jazyk v levém dolním rohu. Po registraci je možno akceptovat 15 dnů PRO zdarma. Po prozkoumání hry dle špionovi libovůle doporučujeme zkusit zajištění objektu.

Mapa s aktuálními objekty je dostupná zde: www.geospy.org/map

Hru najdete na adrese www.geospy.org

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *