DigitalRev TV a Chase Jarvis – napodobení snímku jen za pomocí GoPro kamery

Úspěšný fotograf Chase Jarvis vyzval lidi z DigitalRev TV, aby se pokusili o rekonstrukci jeho fotografie, jen za pomocí GoPro kamery.

Původní snímek pořídil Chase Jarvis za pomocí fotoaparátu Hasselblad H3D. Tenkrát v roce 2007 měl fotoaparát hodnotu 25000$. Lidi s DigitalRev TV vyzval k tomu, aby zrekonstruovali jeho snímek jen za pomocí GoPro kamery, která vyjde pro srovnání na nějakých 399$.

Kai z DigitalRev TV měl 8 hodin na to, aby zajistil bazén vhodný na focení a člověka co bude do vody skákat. A během té doby samozřejmě pořídit snímek, který se bude co nejvíce blížit předloze.

V čase 7:34 Chase vysvětluje, jak tenkrát snímek pořídil. S fotoaparátem byl mimo bazén, za prosklenou částí, aby viděl pod vodu. Nad vodou byly umístěné tři světla, které byly spouštěny rádiově. Zajímavé bylo, že kvůli problému se signálem musel světla odpalovat někdo jiný, který byl trochu dále od fotoaparátu a světla odpaloval manuálně, na pokyn fotografa. Což vyžadovalo hodně opakování, než se podařilo pořídit výsledný snímek.

Z videa si můžete vzít hodně ponaučení. Prostředí ve kterém se fotografovalo nebylo nejvhodnější. Hloubka byla hodně malá a proto museli hledat řešení, co s tím. Kai zkoušel fotit z různých úhlů a celkem provedli dost opakování, než se podařilo vytvořit finální snímek. Důležitý byl i moment, kdy Kai prohlásil, že kvůli těm podmínkám se nepodaří dostat ani na 10% toho původního snímku. Chase na to řekl, že to není dobrý způsob jak začít, s takovým přístupem. A opravdu z mých zkušeností mohu potvrdit, že pokud to při focení rovnou vzdáte s tím, že to nepůjde, tak z toho nevznikne nic dobrého. Musíte se snažit navzdory podmínkám a okolnostem z toho dostat maximum.

Nakonec se podařilo udělat opravdu povedenou kopii původního snímku, viz srovnání níže.

chasejarviskaiwchallenge-youtube

 

Doporučuji se podívat na video a prohlédnout si celý proces.

Další video, ve kterém je Chase Jarvis spolu s týmem DigitalRev TV najdete v tomto starším článku.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *