Podkrušnohorský zoopark Chomutov

[google-map-v3 shortcodeid=“df4cbf55″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“14″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.454444,13.400229999999965{}1-default.png{}Podkrušnohorský zoopark Chomutov“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Podkrušnohorský zoopark je nejkrásnější dominantou města Chomutov a je ideálním místem pro fotografování. Místo je přímo určeno pro návštěvu rodin s dětmi. Zoopark obsahuje několik krásných prostor, kde lze vytvořit naprosto famozní fotografie. To, co dělá návštěvu zooparku jedinečnou je možnost si projít jedinečné prostředí. Děti zde mají plno prolézaček a jiných zajímavých aktivit. Dospělí naopak prostředí pro romantickou procházku. K dispozici je Lokálka Amálka, Safari Express nebo lze navštívit skanzen.

K fotografování jsou samozřejmě k dispozici vzácné zvířecí druhy, které se mnohy procházejí přímo mezi návštěvníky. Zoopark se nachází v naprosto krásném prostředí a tak krom zvířat, atrakcí nebo budov lze vyfotit i krásnou přírodu, včetně zvlášních a vzácných stromů, zajímavá jezírka, potůčky nebo aleje. Lze zachytit i dlouhé a neporušené louky. K vidění je i hřbitov vyhynulých druhů zvířat, skanzen Stará Ves – Centrum krušnohorského lidového umění, k vidění je taky někdy skanzen indiáckých kmenů nebo jiných časově omezených atrakcí pro děti i dospělé.

V prostoru lze samozřejmě zakoupit občerstvení a suvenýry. Za fotografování se nemusí platit, jen samozřejmě v některých prostorech je focení zakázano (pavilón nočních zvířat). Parkování je přímo u areálu Podkrušnohorského zooparku.

Něco z historie:

Zoopark byl otevřen už v r.1932, kdy však v městském parku byly akvária a terária ryb, obojživelníků a plazů. Vznik dnešního zooparku se datuje k roku 1975 a proto patří k nejmladším Zoo v České republice. Prvními obyvateli byla méně náročná evropská zvířata jako daněk, jelen, zubr, muflon, rys, vodní ptactvo. Patřil pod správu městských kin, od níž se po pěti letech oddělil. V té době se již zoopark druhově rozrostl o vlky, bobry, jeřáby či kočky divoké. Zoopark slavil úspěch, protože se jako první československé zoo podařilo odchovat kormorány a pelikány.

S roustoucí návštěvností a zájmem se zoo rozrostla o několik dalších zvířecích druhů, jako například tuleně, mědvědi, orli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *