Profi fotograf, levný foťák – Ben Von Wong

Série videí z produkce DigitalRevTV s názvem Pro Tog, Cheap camera challenge testuje schopnosti profesionálních fotografů vypořádat se s levným a nekvalitním fotoaparátem.

V tomto díle fotil Ben Von Wong snímky s ohněm jen za pomoci plně automatického kompaktu. K dispozici měl člověka oblečeného do uniformy. Plameny byly pak vytvořeny pomocí hořlavého prášku, který foukali v blízkosti focené postavy.

Všimněte si, jak Ben postupoval když zjistil, že fotoaparát nemá možnost nastavit manuálně expoziční údaje. Použil scénicky režim sport, který by měl nastavovat kratší expoziční časy. Aby měl snímky tmavší a plameny byly dostatečně viditelné, využil zámek expozice při namáčknutí spouště. Jednoduše zaostřil nejdříve proti světlé obloze a s prstem na namáčklé spoušti pak změnil polohu.

Nakonec fotografie upravil pouze pomoci mobilu vybaveného aplikací Snapseed. Technická kvalita fotografií nebyla sice nijak oslňující, ale i přesto se podařilo s tímto levným vybavením pořídit zajímavé fotografie. Podívejte se sami na průběh focení a na konci videa pak najdete ukázky hotových fotografií.

Ben sepsal na svém blogu své dojmy z natáčení a zároveň zveřejnil další ukázky fotek, které při natáčení pořídil.

Zde je ještě jedno video, které trochu odhaluje jak to vypadalo před a během natáčení.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

1 odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *