Vtipné portréty lidí, na které fotograf chrstne mléko

Při fotografování lidí se kreativitě meze nekladou. To dokazuje i tato vtipná série fotografií, na kterých jsou lidé zachycení zrovna v momentu, kdy je zasáhne mléko.

Autorem fotografií je fotograf Alexander JE Bradley. Když plánoval nějakou akci pro jednoho z jeho přátel, hledal na internetu fotografii s někým, koho zrovna zasáhlo mléko. Žádnou takovou fotografii nenašel a proto se rozhodl nafotit něco takového sám.

Během focení použil sériové snímaní, kdy z každého jednotlivého „chrstnutí mléka“ vzniklo přibližně šest záběrů. Z těch pak vybíral ten nejlepší okamžik. V jeho sérii tak najdete záběry z různých fází. U některých je zachycen třeba moment těsně před srážkou, u jiných je pak vidět reakce na srážku s mlékem.

Série mléčných fotek nemá žádný hlubší smysl. Jak Alexander zmiňuje ve videu, stačí mu když to lidi rozesměje.

Pokud vás zajímá, jak tyto fotky vznikaly, pusťte si následující video.

Celou sérii najdete v tomto albu na Flickru. Nebo také navštivte osobní web autora alexanderjabradley.com.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

1 odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *