Nasvícení krajiny pomocí blesku připevněného na dronu

Drony se ve fotografii využívají stále častěji. Fotograf Patrick Hall využil drona trochu jinak, než je běžné. Místo fotoaparátu na něj totiž připevnil externí blesk, kterým nasvítil snímanou scénu.

Patricka oslovila technika svícení, kterou používá fotograf Mike Kelley. Ten fotografuje budovy tak, že provede několik různě nasvícených expozic, které později skládá do jednoho snímku. Patrick chtěl tuto techniku dohnat do extrému a začal vymýšlet projekt, kde by to mohl využít.

Nakonec ho napadlo využít této techniky při krajinářské fotografii. Vybral lokalitu se starým majákem, který kompletně nasvítil za pomocí jednoho drona s připevněným bleskem. Jako dron posloužil model DJI Phantom II, ke kterému připevnil extérní blesk Nikon SB-300. Nižší model blesku byl použit kvůli váhovému omezení – vyšší modely by už dron neunesl. Blesk byl bezdrátově odpalován pomocí odpalovače Phottix Odin.

Dron byl řízen asistentem, kterého Patrick navigoval přes telefon. Postupně s dronem osvítil nejen samotný maják, ale i okolní krajinu. Celkem bylo pořízeno přes 200 snímků, ze kterých bylo použito kolem 25. Za použití maskování vrstev v Photoshopu byly fotografie zkombinovány tak, aby byly nasvícené všechny požadované oblasti.

Co je na tom nejlepší, Patrick celý proces zdokumentoval. Můžete se tak podívat, jak snímky vznikaly a jak postupoval při jejich skládání v Photoshopu. Nakonec celý proces zopakoval ještě následující den, protože obloha nebyla napoprvé úplně ideální. Video z focení je tedy z prvního dne a upravované snímky pak z toho druhého.

Osobní web Patricka Halla: www.patrickhallweddings.com

Další ukázky využití této techniky svícení (jen bez využití drona) najdete v tomto starším článku.

Zdroj: fstoppers.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *