Nedívejte se zde – zajímavý street foto experiment

Žánr street fotografie je docela volný co se týká možností realizace. Můžete zkoušet různé způsoby, jak zachytit zajímavé záběry lidí. Jeden takový způsob uvidíte na tomto videu.

Fotograf Mikel Patrick Avery zkusil fotit lidi v ulicích New Yorku trochu jinak. Fotoaparát nechal viset na popruhu kolem krku, do jedné ruky si vzal drátěnou spoušť a do druhé ruky vzal ceduli s nápisem Nedívejte se zde (don’t look here) se šipkou ukazující na fotoaparát.

Na fotoaparátu střídal objektivy Voigtlander 21mm f4 a Olympus pen 20mm f3.5, které průběžně používal na fotoaparátech Fujifilm X-E1, X-E2 a X-Pro1. Před focením si ručně předostřil na určitou vzdálenost a aby bylo vše ostré, byly použity vyšší clonové čísla.

Podívejte se sami na video, jak focení probíhalo. Zároveň ve videu najdete výsledné fotografie pořízené tímto způsobem.

Osobně mi přijdou některé fotografie z videa zajímavé. Je to dost o náhodě a o štěstí, protože fotograf nemůže přímo ovlivnit kompozici snímků. Možná, že při dlouhodobějším focení takovým způsobem by se dalo pořídit zajímavou sérii fotografií. Každopádně co autorovi fotografií nemohu odepřít je originální přístup k focení 🙂 Co na tento experimetn říkáte vy?

Zdroj: fujirumors.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Počet komentářů: 2

 1. nikkor napsal:

  Perfektní nápad.
  Fotím street foto už poměrně dlouho,koupil jsem z USA i zajímavý hardwere,aletohole mě fakt nenepadlo.
  Díky

 2. nikkor napsal:

  Super nápad.
  Street foto dělám už nějakou dobu,z USA jsem si nechal zaslat i specielní hardwere,ale tohle je prostě bomba.
  Díky…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *