Zombie Walk 2014 – fotoreport z letošního pochodu zombíku

Fotit zombie walk jsem měl v plánu už dlouho, ale v předchozích ročnících mi do toho vždy něco vlezlo. Letos se mi konečně podařilo akce zúčastnit a jsem za to rád. Bylo zde hodně prostoru k focení.

Ještě než začal samotný pochod, fotil jsem portréty těch povedenějších kostýmů. Skvělé bylo, jak lidé reagovali na fotografy…každý skvěle spolupracoval a když viděl, že ho někdo fotí, tak nahodil nějaký zajímavý výraz 🙂 Chvílema mi ale přišlo, že na každého zombie je minimálně jeden fotograf…těch tam bylo fakt hodně moc.

Portréty jsem fotil půjčeným Fujifilmem X-E2 s objektivem Fujifilm 56mm f1.2. Naštěstí byla většina lidí ve stínu, tak se fotilo dobře. Horší to bylo s akčnějšími snímky. Občas se lidé hodně rychle přibližovali k foťákům, což už bylo nad možnosti Fujifilmu. Když se pak lidé dali do pohybu a pochod oficiálně začal, rychle jsem přehodil foťáky a fotil jsem se svým Canonem 60D s nasazeným Tamronem 17-50mm f2.8. Potřeboval jsem totiž něco širokého, abych mohl fotit z co nejkratší vzdálenosti.

Co se týká nastavení foťáku, bylo to hodně jednoduché. Kontinuální ostření, sériové snímání a režim priorita clony. Ta byla většinou nastavená na nejnižší hodnotu, při focení větších skupin a focení na slepo jsem více clonil.

Vše probíhalo hodně rychle, docela jsem se místy naběhal, abych předběhl dav a našel si vhodné stanoviště. Naštěstí bylo zataženo, takže jsem nemusel bojovat s nepříjemnými přepaly od slunce.

Nejlepší WTF momenty bylo, když zombíci procházeli kolem Hare krišna skupinky a pak závěrečné setkání zombíků s nějakou skupinou spívající o tom že nás Ježíš miluje 😀

Můj pohled na akci najdete ve fotogalerii pod tímto textem. Pokud jste tam taky fotili, pošlete pro zajímavost odkaz na vaše fotky 🙂

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *