CameraSim 3D – naučte se fotit hraním 3D hry

3D simulátor focení, to tady pravděpodobně ještě nebylo. Tento simulátor na první pohled vypadá jako klasická 3D střílečka, jen místo zbraně ovládáte fotoaparát.

CameraSim 3D Preview from Jonathan Arnold on Vimeo.

Tento simulátor by měl sloužit k naučení základů fotografování. Chodíte s fotoaparátem ve virtuálním světě, ručně můžete nastavit fotoaparát a fotíte. Zachycené snímky si pak můžete prohlídnout i s expozičními údaji.

Autoři mají na svědomí i tento jednodušší online simulátor, o kterém jsem psal na Fototipech už v roce 2011. Novinka by měla vyjít někdy v průběhu tohoto roku a najdete ji na tomto webu: camerasim.com/apps/camerasim.

A můj názor? Je sice super, že se někdo snaží udělat něco co může fotografům pomoci pochopit základy. Podle mě je to ale dost zbytečný nástroj a fotografové udělají mnohem lépe, když vezmou foťák a opravdu vyrazí do ven. Tak se to vše naučí nejrychleji. Abych nebyl ale zbytečně skeptický, tento simulátor může být záchranou pro fotografy, kteří ze zdravotních důvodů nemohou jít ven.

Co na takový projekt říkáte vy, využili byste takový simulátor? Nebo stejně jako já dáte přednost raději reálnému focení?

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *