Android L umožní fotit v manuálním režimu a fotky ukládat do formátu RAW

Připravovaná pátá verze mobilního operačního systému Android přinese mnoho novinek. Mezi nimi i takové, které potěší mobilní fotografy. Zásadní novinka je podpora formátu raw, což znamená více možností při zpracovávání fotografií. Určitě nemůžete od takových rawů čekat možnosti, které nabízí výstupy z fotoaparátů s velkým snímačem. Například dynamický rozsah nebude tak velký a nebude tolik možností, jak zachránit špatně exponovanou fotografii. Určitě ale oceníte možnost doladit vyvážení bílé a ovlivnění redukce šumu. Taková Nokia Lumia 1020 již formát raw nabízí a v tomto článku na dpreview.com si můžete prohlédnout, jak snímání do rawu ovlivní kvalitu výsledných fotografií.

Druhá zajímavá změna bude možnost manuálního nastavení expozičních hodnot. Bude tedy snadnější využívat fotoaparát v mobilu kreativně a pouštět se do různých experimentů.

Můžeme se taky těšit na zajímavější fotografické aplikace, protože v nové verzi systému budou mít vývojáři lepší přístup k fotoaparátu a jeho funkcím.

Finální verze této verze Androidu by měla být dostupná ještě letos, někdy koncem roku.

Zdroj: petapixel.com

 

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *