Umělé osvětlení, které věrně napodobuje sluneční světlo

Líbila by se vám možnost mít v interiérech zdroj světla, který věrně napodobuje denní sluneční světlo? Brzy to nebude vůbec nereálné. Firma CoeLux vyvinula nový zdroj světla, který se snaží věrně simulovat skutečné denní světlo.

second_22449_CoeLuxMarket

Osvětlení je určeno především do interiéru, které jsou odříznuté od denního světla. Nejde ale o to, že by se tento zdroj světla snažil napodobit slunce jen svou barvou. Před zdrojem světla je navíc umístěná vrstva, díky které se procházející světlo chová podobně, jako při průchodu přes Zemskou atmosféru. Více informací o technologii najdete v tomto videu, ve kterém výrobce popisuje, jak to funguje.

Podobný zdroj světla by byl skvělý doplněk ateliérů. Nicméně se zatím moc neradujte – první verze tohoto osvětlení zatím vyjde na 40000£ (tedy v přepočtu něco kolem 1,5 miliónu korun). Výrobce chystá další vylepšení technologie, jako například změna pozice zdroje světla v osvětlení a taky dynamické změny teploty světla.

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

1 odpověď

  1. Novák napsal:

    Zajímavý článek děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *