Profi fotograf, levný foťák – Gary Tyson a foťák v hodinkách

Tým z DigitalRevTV připravil další díl ze série výzev profi fotograf, levný foťák. Tentokrát si pozvali fotografa Garyho Tysona, který se kromě komerčního fotografování zabývá také portréty a street fotografií. V této výzvě dostal za úkol nafotit snímky jen za pomocí 0,3Mpx fotoaparátu ukrytého v růžových hodinkách.

I přes nízkou kvalitu fotoaparátu si Gary focení s hodinkami vyloženě užíval. Umožnily mu totiž pořizovat snímky nenápadně a mohl se tak dostat blíže k foceným lidem, aniž by vzbuzoval podezření. Například při focení jedné paní u stánku stál přímo u ni a ona si ho ani nevšimla, ale přitom odháněla kameramana s tím, že nechce aby ji fotil.

Oproti předchozím dílům, kde fotografové s daným fotoaparátem docela zápasili, je tento díl trochu jiný. Je ale zajímavé sledovat, jakým způsobem si Gary vybíral osoby na fotografování a jak k tomu přistupoval. Někdy fotil nenápadně, jindy třeba lidem prozradil že je fotil a ukázal jim fotografii. A někdy i požádal jestli může fotografovat a nechal lidi tak trochu pózovat.

I v případě že anglicky moc neumíte, mrkněte na video. Na závěr videa jsou vidět nafocené snímky.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *