Úvodní stránka Fóra Fotoaparáty Spolehlivost autofocusu u bezzrcadlovek?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  David Nogol a poslední změna proběhla před 5 roky, 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6993 odpověď

  Tom

  Zdravím. Přešel jste na systém Fuji. Zajímalo by mne, jak ovlivnit spolehlivost ostření na principu kontrastu. Mám ten problém, že na nekonečno dostávám skvělé obrázky,je dobře zaostřeno. Z cca 2 metru není na AF spoleh, i když velikost zaostřovaného předmětu dosahuje minimálně velikosti zeleného obdélníčku na displeji. Doted jsem nevyřešil AF u své zrcadlovky a už mám řešit AF tam, kde neexistuje front/back focus? Díky.

  #7000 odpověď

  David Nogol
  Správce

  Zdravím Tome, s jakým objektivem máte s ostřením problémy? U Fuji se opravdu front a backfocus neprojevují. Jediné problémy můžou nastat při focení s nesvětelnými objektivy, když fotíte ve špatných světelných podmínkách. Kvůli zvýšenému šumu pak nefunguje kontrastní ostření tak spolehlivě. V takových podmínkách doporučuji používat jeden z 9 prostředních ostřících bodů, ty mají navíc i fázové ostření a jsou v těchto podmínkách spolehlivější (starší modely jako x-e1, x-pro1 to nemají).

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
Odpověď na: Spolehlivost autofocusu u bezzrcadlovek?
Osobní informace: