kopec Vrchy ve Skalici

[google-map-v3 shortcodeid=“65f1a3c9″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“cs“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.657739,18.407888{}1-default.png{}kopec Vrchy ve Skalici“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“KM“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Tento nenápadný kopec v malé vesničce u Frýdku-Místku navštěvuji velmi rád. Pro fotografování nabízí spoustu možností. Je z něj perfektní výhled na Frýdek-Místek a také okolní vesnice.

Na jeho západní části, odkud je také vidět na výše zmiňované oblasti, naleznete starý vojenský bunkr, vedle kterého roste majestátná třešeň. Kombinace starého, vojenského objektu a velkého stromu na kopci je výborná. Nabízí se spousta možností, jak tuto kombinaci využít při fotografování.

V blízkém okolí bunkru se nachází obydlený objekt a několik oplocených zahrad. Často je kolem bunkru vidět nepořádek v podobě odpadků. Řekl bych, že je tento objekt navštěvován docela často. Dejte si proto raději pozor při nočních návštěvách. Nemuselo by to být nejbezpečnější.

Ti, kteří zůstanou na tomto místě až do večera, se naskytne nádherný pohled na západ slunce nad Frýdkem-Místkem.

Ti, kteří zůstanou na tomto místě až do večera, budou odměněni pohledem na nádherný západ slunce nad Frýdkem-Místkem. Uvidíte, jak slunce zapadá za město a chvíli poté spatříte, jak se jednotlivé ulice města postupně rozsvěcují. Na své si tedy přijdou i milovníci nočního focení.

Bunkr je docela malý. Vevnitř jsem ještě nebyl. Neměl jsem odvahu tam vlézt. Většinou je totiž plný odpadků. Jen jedinkrát jsem ho viděl uklizený. Bohužel je bunkr někdy od roku 2009 ohavně posprejovaný. Což velmi kazí vzhled tohoto jinak překrásného a zajímavého objektu.

Pokud se vydáte od bunkru stezkou směrem na východ, narazíte na vysílač a pokud půjdete ještě dále, dojdete ke Skalickému hřbitovu.

 

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

1 odpověď

  1. Petr Free napsal:

    Dobrý den. Je to pozorovatelna CO (civilní obrany). Kolem FM je jich myslím 5. http://www.fortifikace.net/pov_poz_f_m_skalice.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *