Palebné postavení 3. protiletadlového raketového oddílu Frýdek-Místek

[google-map-v3 shortcodeid=“65f1a3c9″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“cs“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.690301,18.398505{}1-default.png{}Palebné postavení 3. protiletadlového raketového oddílu Frýdek-Místek“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“miles“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Další z míst, které jsem poznal díky geocachingu. Do objektu jsem se dostal od nedalekého penzionu U lesa. Pokud půjdete taky od tohoto místa, jako první narazíte na bývalou strážnici, přes kterou vede vstup do celého areálu. Pozůstatky tohoto palebného postavení jsou rozmístěny po docela velké ploše. Navíc přes les jdou některé trosky budov snadno přehlédnout.

Kromě trosek budov jsem zde našel i jeden podzemní bunkr. Nějak jsem neměl ale odvahu vlézt dovnitř (kdoví, jestli se tam někdo neusídlil).

Místo doporučuji navštívit nejlépe v podzimním období, nebo brzo na jaře. Stromy bez listí dodají tomuto místu lepší, ponurejší atmosféru.

V okolí tohoto místa se hrává airsoft, nebo paintball. Doporučuji tedy dávat pozor a být obezřetný. Abyste vy a vaše technika nebyly ohroženy létajícími kulkami 🙂

 

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *