Vyhlídka na přístav z Vyšehradu

[google-map-v3 shortcodeid=“65f1a3c9″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“cs“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.062806,14.417183{}1-default.png{}Vyhlídka na přístav z Vyšehradu“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“miles“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Okolí Vyšehradu mám rád. Obvzvláště rád ale chodím na jednu část hradeb. Z jižní části hradeb je totiž nádherný výhled na Vltavu spolu s blízkým přístavem. Právě zahnutí dominantní cesty tvoří velmi zajímavý kompoziční prvek, který se dá výborně využít při focení.

Moje první fotka z tohoto místa byla vyfocena v noci ze stativu. Když jsem ji potom prohlížel v počítači, tak jsem si říkal, že to vůbec nevypadá jako by to bylo focene v Praze 🙂

Zajímavé pozadí se dá využít i při focení portrétů. Hodně ale záleží na počasí. Nejvíce se mi tam líbilo v noci a při západu slunce. V létě za slunného dne to tam vypadalo docela obyčejně.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *