Přívozská halda

[google-map-v3 shortcodeid=“8a25db9e“ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.855845,18.282259000000067{}1-default.png{}Přívozská halda“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Přívozská Halda, je stejně jako jiné haldy v Ostravě jen návoz hlušiny a vytěžené horniny z ostravských dolů. po Ostravě je jich hned několik,a mnozí je ani nevnímají. A i když jsou to kopečky mnohdy větší než samotné domy, mnoho lidí je bere tak, že tam prostě jsou, nic extra.

Když se však vyškrábete, ne zrovna prostupným terénem – což mnohým fotografům určitě vadit nebude, naskytne se krásný rozhled. Já osobně jsem tuto haldu navštívila jen jednou a to v noci, musím, říct, že tak krásný pohled na Ostravu, co jsem viděla tady, málo kde uvidíte. Okolo Vás jen tma a smrad z metanu, a jiných plynů, kterých je tato halda jistě plná. Proto je zde zakázáno rozdělávat jakékoli ohníčky!!!

Jelikož se halda nachází v okrajové části Ostavy, ale zas né tak daleko od centra, je z ní přímo kouzelný výhled na Prosvětlené centrum Ostravy

Halda je přístupná možná z více míst, však samo o sobě je to dobrodružství – na vlastní pěst někam šplhat a nevědět, zda to bude stát za to – mě to za to stálo, já si to místo absolutně zamilovala!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *