FOCUSmagazine – nový fotografický časopis zdarma

Začátkem tohoto roku vyšel první díl čistě elektronického časopisu s názvem FOCUSmagazine. Co fotografům přinese a stojí vůbec za stažení?

Časopis má na starosti skupina lidí kolem portálu FOCUSCLUB.cz. Jedná se o dvouměsíčník, který by měl vycházet pravidelně (což zatím nemůžu potvrdit, zatím vyšlo jen jedno číslo). Autoři jej publikují zdarma a to ve formátu PDF. Zvláštní je formát stránek. Ty jsou totiž přizpůsobeny širokoúhlým monitorům.

Obsah

Celý časopis je zaměřen na fotografování. Na 56 stranách najdete rozhovory se zajímavými fotografy. Každý rozhovor je zaměřen na trochu jiné téma. Přečtete si tak něco o focení portrétů, přírody, architektury a samozřejmě i o dalších oblastech fotografie. Forma, jakým jsou články psané je příjemná a dobře se čte. Texty nejsou nijak dlouhé, důraz je kladen především na samotné fotografie. Ty ilustrujou danou část textu.

Vzhledem k ceně časopisu je pochopitelné, že se v něm nacházejí reklamy. Ty jsou ale na samostatných stránkách a nijak tedy nezasahují do článků, ani fotek.

Forma

Grafika je velmi povedená, na každé stránce je kladen důraz na fotografii, ta je hlavním prvkem časopisu. Potom někde po stranách se nachází samotný text článku. Myslím, že pro fotografický magazín zvolili autoři ideální formu. Posuďte sami:

 
phocusmagazine3 phocusmagazine2

Hodnocení

Časopis mě mile překvapil. Sice se dá přečíst za pár minut, textu tam moc není, ale určitě je zajímavý. Použité fotografie mě zaujaly a rád jsem si to celé pročetl a prohlédl. Nevím, jak moc bude časopis použitelný na různých mobilních zařízeních, ale na displeji počítače se četl skvěle. Určitě doporučuji všem fotografům do časopisu nahlédnout.

Pro stažení časopisu do vašeho počítače klikněte ZDE (pozor, soubor má 56MB). Pro další informace o časopisu navštivte stránky focusclub.cz.

Co si o časopisu myslíte vy? Zaujal vás?

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *