Aktivní chlazení snímače fotoaparátu

S rostoucí teplotou snímače se zvyšuje i digitální šum. To je docela známý fakt a jistě jste o tom slyšeli. Jsou ale fotografové, kteří se s tím rozhodli něco podniknout a svůj fotoaparát si podle toho náležitě modifikovali. Už jste někdy viděli zrcadlovku s aktivním chlazením?

Když jsem narazil na článek Petra Kosovce, nestačil jsem se divit. Krok za krokem popisuje, jak modifikoval svůj Canon 350D tak, aby byl snímač co nejvíce chlazený. Vše pečlivě zdokumentoval a nafotil, takže si krom toho můžete prohlédnout, jak vypadají vnitřnosti digitální zrcadlovky.

v1010001

Na závěr doložil testovací snímky, na kterých je jasně vidět, o kolik se podařilo digitální šum eliminovat. Výsledky jsou opravdu úchvatné. Taková modifikace určitě není určená pro klasické fotografy, ale pro astrofotografy je to přímo úžasné. Ti totiž většinou fotí ze stativu na velmi dlouhé expoziční časy, proto je pro ně minimalizace šumu zásadní.

Smekám nad Petrovými dovednostmi.

Neváhejte tedy a podívejte se na kompletní článek obsahující desítky fotek podrobně popisujících jeho postup: http://www.alien-mastermynd.com/index.php/uprava-350d.html

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *