Prohlédněte si fotky z Flickru na Google mapách

Používáte Flickr? Pokud ano, určitě jste si všimli, že nabízí možnost prohlížet fotografie na mapě. Jenže Flickr používá k zobrazování Yahoo mapy. To není úplně ideální, protože pro naši oblast mají opravdu mizernou kvalitu. Jak tedy prohlížet fotky z Flickru přehledně na Google mapách?

Nejvíce se mi osvědčil web loc.alize.us. Ten nabízí jednoduché rozhraní a práce s nim je snadná. Můžete tak snadno:

  • Procházet fotky všech uživatelů
  • Procházet fotky jen daného uživatele
  • Filtrovat fotky podle klíčových slov
  • Seřadit fotky podle data, nebo podle zajímavosti
  • Vložit tuto mapu do vašeho webu (můžete tedy na vašich stránkách zobrazit mapku s vašimi fotkami, které jste nahráli na Flickr)

Srovnání

Pro představu se podívejte na tyto čtyři screenshoty. Třeba vám budou vyhovovat mapy použité přímo ve Flickru. Pokud ne, loc.alize.us je skvělá volba.

localizeus2 localizeus1

flickrmap2 flickrmap1

 

Jak vidíte, je procházení fotek na Google Mapách mnohem příjemnější a rychlejší. Toto může být velmi užitečné při plánování výletů. Přeci jen kvalita fotek na Flickru bývá většinou lepší, než na Panoramiu (služba s fotografiemi, které se zobrazují na Google mapách). A tak můžete lépe zjistit, jak daná lokalita vypadá.

A pokud na nějaké takové zajímavé místo přijdete, budu rád když se o něj podělíte zde na Footipech. Přidat nové místo je totiž velmi snadné a nevyžaduje to ani registraci! 🙂

Živá ukázka

Zde vidíte vloženou mapu. Stačí si vygenerovat embedded kód a během chvíle máte mapku s místy na vašem webu 🙂

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *