Vyšehradský železniční most

[google-map-v3 shortcodeid=“e87df674″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.066967,14.413423999999964{}1-default.png{}Vyšehradský železniční most“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Pokud vás bude v Praze někdo posílat na železniční most, nejspíše bude mít na mysli tento most kousek od Vyšehradu. Vždy jsem ho viděl jen z dáli a nikdy mě nenapadlo, že je na něj normálně volný vstup. Po obou stranách jsou totiž chodníky. Podél nich jsou i lampy, takže most může být zajímavý i v noci. To jsem ještě nezkušel a časem to doplním.

Vlaky jezdí přes most docela často, proto není problém bez dlouhého vyčkávání vyfotit i nějaké fotky s projíždějícím vlakem. Konstrukci mosti můžete využít například k rámování vyšehradu (podle toho na jaké straně jdete). Myslím, že docela vhodná doba pro návštěvu tohoto mostu je nějaké horší počasí – deštivo, nebo zataženo. Viz přiložené fotky.

Co se týká bezpečnosti, tak pokud se budete držet těch chodníků po stranách, není se čeho bát. Jen si dobře rozmyslete, po které straně půjdete. V půlce mostu nemůžete jen tak změnit stranu.

Určitě ale nedoporučuji lézt mimo chodníky a přibližovat se ke kolejím.

 

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *