Vyšehradský železniční most

Pokud vás bude v Praze někdo posílat na železniční most, nejspíše bude mít na mysli tento most kousek od Vyšehradu. Vždy jsem ho viděl jen z dáli a nikdy mě nenapadlo, že je na něj normálně volný vstup. Po obou stranách jsou totiž chodníky. Podél nich jsou i lampy, takže most může být zajímavý i v noci. To jsem ještě nezkušel a časem to doplním.

Vlaky jezdí přes most docela často, proto není problém bez dlouhého vyčkávání vyfotit i nějaké fotky s projíždějícím vlakem. Konstrukci mosti můžete využít například k rámování vyšehradu (podle toho na jaké straně jdete). Myslím, že docela vhodná doba pro návštěvu tohoto mostu je nějaké horší počasí – deštivo, nebo zataženo. Viz přiložené fotky.

Co se týká bezpečnosti, tak pokud se budete držet těch chodníků po stranách, není se čeho bát. Jen si dobře rozmyslete, po které straně půjdete. V půlce mostu nemůžete jen tak změnit stranu.

Určitě ale nedoporučuji lézt mimo chodníky a přibližovat se ke kolejím.

 

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *