Tunel v Prokopském údolí

[google-map-v3 shortcodeid=“4a5babd0″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“16″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.041349,14.375696000000062{}1-default.png{}Tunel v Prokopském údolí“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Cestou po Prokopském/Dalejském údolí jsme narazili taky na tento tunel (nebo průchod, štolu, nebo jak to nazvat) ve skále. Je několik metrů dlouhá a normálně průchozí. Pokud budete vybaveni vhodným osvětlením, dá se tunelu dobře využít i například při foceí lidí 🙂 Já vsadil na vysoké ISO, viz fotky v galerii.

Zajímavé taky je, že hned u jednoho vchodu do tunelu je vojenský objekt, který je přísně střežen (dokonce je zde cedule „zákaz focení“). Označení objektu je nejasné – dá se dohledat pod názvem K-116. Jeho historie a současné využití je opředeno tajemstvím a nějaké informace o něm najdete třeba na tomto webu.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *