Asylum – úchvatné HDR timelapse video z opuštěného objektu

Již jste se zde na Fototipech mohli setkat s tipy na některé zajímavé timelapse videa. Šlo ale o venkovní snímky přírody a města. Toto timelapse video ale odhalí krásu jednoho opuštěného objektu.

Video vznikalo celých 7 měsíců. Tak dlouhou dobu se autoři videa vraceli a pořizovali tisíce snímků pro pozdější zpracování. Konkrétně bylo pro potřeby videa pořízeno necelých 35000 snímků.

Fotky byly pořízeny Canonem 5D mark II spolu s objektivy Canon 16-35mm f/2,8 II, Canon 24-105mm f/4 a Canon 50mm f1,4. K plynulému rozpohybování foťáku byla použita kolejnice Dynamic Perception Stage Zero spolu s hlavou Merlin pro natáčení foťáku. Fotografie byly zpracovány v aplikacích Adobe After Effects CS5.5, Adobe Light Room 3 a Adobe Premiere Pro CS5.5.

Dále se můžete podívat na další zajímavé timelapse videa z tohoto článku. A pokud byste si chtěli zkusit fotit v podobném objektu, na Fototipech najdete například automobilové závody Klementa Gottwalda v Praze, nebo Hotel Přehrada v Brně.

A protože mě focení podobných objektů hodně baví, brzo zde bude podobných lokalit ještě mnohem více. Nezapomeňte nás proto sledovat na Facebooku, Twitteru, nebo Google Plus, aby vám neunikly ty nejzajímavější lokality 🙂

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Počet komentářů: 3

  1. Zdeňka Čížková napsal:

    Dobrý den,
    muzu se zeptat, kde jste nafotil toto „Asylum?

  2. PavelTv napsal:

    Muzu se zeptat jsou tam securitaci nebo ne jsem.youtuber tak tam potrebuju dalsimi kamosi diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *