Ručně upravený battery grip s integrovaným počítačem

Se zajímavým nápadem přišel fotograf David Hunt. Proměnil svůj starý a rozbitý battery grip na plně funkční počítač, který lze připojit k jeho Canonu 5D mark II.

Použil k tomu počítač s názvem Raspberry Pi (více o něm se můžete dočíst třeba v této podrobné recenzi). Po této modifikaci měl k dispozici battery grip, který měl v sobě ukrytý plně funkční počítač s operačním systémem Linux (distribuce Raspbian), 2 USB porty, síťový adaptér a HDMI výstup. Počítač je napájen pomocí baterie ve fotoaparátu.

dslrbrainmini

Zatím to skončilo jen u integrace počítače do battery gripu. David Hunt ale plánuje do budoucna využití gripu například jako:

  • po připojení WiFi USB adaptéru možnost bezdrátového tetheringu (automatického přenosu fotek do počítače)
  • jednoduché zálohování fotek připojením extérního disku přes USB
  • dálkové ovládání
  • intervalometr – automatické focení v zadaném intervalu
  • konvertování nafoceních snímků pro náhledy

Do budoucna je tady naděje taky na využití internetového připojení, nebo různých aplikací.

Na nějakou seriózní práci to určitě není. Pro hračičky je to ale skvělý způsob, jak se zabavit 🙂 Mít k dispozici v battery gripu fotoaparátu plně funkční počítač je hodně lákavé a možnosti, jak toho využít jsou v podstatě neomezené. Záleží jen na představivosti a třeba z toho časem vznikne něco užitečného 🙂

Lákají vás podobné modifikace fotoaparátů? Znáte nějaké další podobné případy? Zde na fototipech jsme vás už dříve informovali o jedné modifikaci Canonu 350D, kde autor obohatil fotoaparát o aktivní chlazení ventilátorem 🙂 Najdete to v tomto článku.

Info o modifikaci přímo od Davida Hunta najdete na této adrese: http://davidhunt.ie/?p=2641

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *