Lysá hora

[google-map-v3 shortcodeid=“c3a1d856″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.546361,18.44736499999999{}1-default.png{}Lysá hora“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Lysá hora, královna Moravskoslezských Beskyd. Významné až kultovní místo pro mnoho návštěvníku a turistů. Svými 1323m n. m patří k nejvyššímu vrcholu Moravskoslezských Beskyd. Leží v katastru obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na vrcholu hory se nachází proslulý telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat (nové jsou ve výstavbě).

 dsc6479b

Na Lysou horu vede mnoho značených, turistických tras ze všech světových stran. Za nástupní místo lze zvolit žst. Ostravice (po červené- 7.4km), obec Malenovice (po žluté- 6.5km), od hotelu Petr Bezruč (po zelené/modré) a další. Na vrchol hory vede opravdu mnoho tras a s trochou nadsázky lze prohlásit, že všechny cesty vedou na Lysou. A pokud jste cyklista, nebo maminka s kočárkem i tak si můžete dopřát výhled z vrcholu hory a to výstupem po asfaltové cestě z obce Krásná (Papežov). Výběr záleží jen na Vás a dle Vašich fyzických zdatností.

 dsc5447

Za dobré viditelnosti lze z vrcholu hory vidět Bílé Karpaty, Malou Fatru, Babiu horu, Jeseníky a Králický Sněžník. Při naprosto ideálních podmínkách lze zahlédnout i Západní Tatry a Naši nejvyšší horu Sněžku, vzdálenou 200 km.

 dsc2625

Lysá hora je také oblíbeným místem fotografů, kde z jejího vrcholu, lze zachytit krásný východ i západ slunce. Opravdu se nedivte, když ve 4 hodiny ráno bude kolem Vás postávat několik desítek nadšenců ze stativy, jako Vy. Mým oblíbeným, ranním, výchozím místem je parkoviště u hotelu Petr Bezruč, kde se na cílové místo dostanete do 1 hodiny. Jen pozor na novinku, u hotelu jsou nově instalované závory a na parkoviště se již ráno nedostanete. Proto musíte parkovat cca. 1km pod hotelem. Alespoň to máte pár kroků od krásných Satinských vodopadů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *