Lysá hora

[google-map-v3 shortcodeid=“c3a1d856″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“49.546361,18.44736499999999{}1-default.png{}Lysá hora“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Lysá hora, královna Moravskoslezských Beskyd. Významné až kultovní místo pro mnoho návštěvníku a turistů. Svými 1323m n. m patří k nejvyššímu vrcholu Moravskoslezských Beskyd. Leží v katastru obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na vrcholu hory se nachází proslulý telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat (nové jsou ve výstavbě).

 dsc6479b

Na Lysou horu vede mnoho značených, turistických tras ze všech světových stran. Za nástupní místo lze zvolit žst. Ostravice (po červené- 7.4km), obec Malenovice (po žluté- 6.5km), od hotelu Petr Bezruč (po zelené/modré) a další. Na vrchol hory vede opravdu mnoho tras a s trochou nadsázky lze prohlásit, že všechny cesty vedou na Lysou. A pokud jste cyklista, nebo maminka s kočárkem i tak si můžete dopřát výhled z vrcholu hory a to výstupem po asfaltové cestě z obce Krásná (Papežov). Výběr záleží jen na Vás a dle Vašich fyzických zdatností.

 dsc5447

Za dobré viditelnosti lze z vrcholu hory vidět Bílé Karpaty, Malou Fatru, Babiu horu, Jeseníky a Králický Sněžník. Při naprosto ideálních podmínkách lze zahlédnout i Západní Tatry a Naši nejvyšší horu Sněžku, vzdálenou 200 km.

 dsc2625

Lysá hora je také oblíbeným místem fotografů, kde z jejího vrcholu, lze zachytit krásný východ i západ slunce. Opravdu se nedivte, když ve 4 hodiny ráno bude kolem Vás postávat několik desítek nadšenců ze stativy, jako Vy. Mým oblíbeným, ranním, výchozím místem je parkoviště u hotelu Petr Bezruč, kde se na cílové místo dostanete do 1 hodiny. Jen pozor na novinku, u hotelu jsou nově instalované závory a na parkoviště se již ráno nedostanete. Proto musíte parkovat cca. 1km pod hotelem. Alespoň to máte pár kroků od krásných Satinských vodopadů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *