Inspirace: backstage fotky a video z focení modelky Veroniky Hladíkové

Fotograf Honza Zemánek nedávno zveřejnil fotky z jeho focení modelky Veroniky Hladíkové. A kromě samotných fotek modelky publikoval i několik fotek ze zákulisí, včetně jednoho povedeného videa, které dokumentuje jak focení probíhalo.

Honzův článek o focení s Veronikou je opravdu hodně motivační. Nejenže v době focení neměl s focením modelek zkušenosti, ale taky ty okolnosti kolem focení konkrétně Veroniky byly zajímavé.

Ale myslím, že je zbytečné cokoliv dalšího dodávat, rovnou se mrkněte na toto video z focení, které vytvořil Honza Perout z Forleaf, kterýmu asistoval Milan Hrytsyuk + hudbu speciálně do tohoto videa složil a nahrál hudební skladatel Tomáš Oliva:

Veronika Hladikova photoshoot backstage from Jan Zemanek on Vimeo.

Jak vidíte, kolem se pohybovalo hodně lidí. Z videa je hezky vidět atmosféra, která během focení panovala a pro nás fotografy samozřejmě i technika, se kterou se fotilo 🙂 Určitě se ale mrkntěte na článek Honzy Zemánka, kde o tom píše více informací a taky tam má zveřejněné více fotek s Veronikou.

Pokud vás focení lidí zajímá, mrkněte na mou knihu Jak na focení portrétů – praktický průvodce fotografa. Kniha vás provede začátky focení lidí a pomůže vám zvládnout komunikaci s focenými osobami, vymýšlením póz a dalšími problémy, se kterými se můžete v začátcích setkat.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *