Focení neznámých lidí #3 – slečna v Palladiu

O tom že jsem se rozhodl oslovovat a fotit neznámé lidi v terénu nemá cenu se dále rozepisovat. Snad jen uvedu odkaz na první takové oslovení slečny v restauraci a potom nedávné oslovení a focení slečny ve vlaku.

Jenže jsem si uvědomil, že od posledního oslovování uběhlo opět hodně času a já to zase začal odkládat. Je vtipné, jak si vždycky dokážu vymyslet nějakou výmluvu, proč zrovna dneska není vhodný čas 🙂

Tentokrát jsem už se ale musel opravdu donutit, protože mě to i přes obavy láká. Vyrazil jsem do nákupního centra Palladium v Praze. Říkal jsem si, že budu prostě chodit dokola a až uvidím nějakou slečnu co mě zaujme, tak ji oslovím.

Abych to zkrátil, chodil jsem kolem dokola po jednotlivých patrech asi 40 minut. A bylo to hrozné! Oslovování slečen v nákupním centru je extrémně náročné. Slečny často chodí ve skupinkách, nebo za doprovodu přítele, nebo rodičů. Dále spousta z nich pospíchá, nebo telefonuje.

Takže sice jsem chodil v davu stovek lidí, ale stejně jsem pořád nemohl najít vhodné osoby na oslovení a focení. Tedy abych byl upřímný, asi dvě nebo tři slečny u kterých bylo oslovení možné jsem našel. Ale stejně tak jsem si našel vždycky nějakou výmluvu (ta už je daleko, nebudu za ni běžet…ta vypadá že spěchá…).

Už jsem si fakt myslel že to vzdám. Když tu náhle jsem spatřil krásnou slečnu. Hned mě napadlo ji oslovit, ale zase jsem váhal tak dlouho, až zalezla do obchodu. Ale protože mě fakt zaujala, tak jsem si řekl že chvilku zkusím počkat. A taky za chviličku vyšla a já se pustil do oslovování 🙂

Tady už ale nemám moc dál co psát…jak jsem byl z toho nějak moc vystresovaný, tak zase ani pořádně nevím, jak to probíhalo 😀 Udělal jsem jen 3 fotky, ale na druhou stranu jsem je zkontroloval na displeji a dokonce jsem se rovnou na místě zeptal slečny na souhlas se zveřejněním fotky. Takže pokrok od minula 🙂 Teď jen doufám, že se ozve, abych ji mohl fotku poslat 🙂 Bohužel jak jsem byl celý mimo, tak jsem se nakonec slečně ani nepředstavil a nezeptal se na jméno. Ale co, chce to prostě trénink a příště to bude lepší.

img0813

ISO 500, f/2.2, čas 1/125s, ohnisko 50mm

Focení v nákupních centrech má tu výhodu, že máte zajímavé a světlé pozadí. Taky je relativně dost světla a není tak problém fotit bez dalšího zdroje světla. Horší je to s barvama. Dost záleží na místě, kde fotíte. Raději jsem se vyhýbal oblastem, kde byly hodně barevné světla.

Chcete umět taky během asi minuty pořídit takový portrét někoho, koho vidíte poprvé v životě? Potom se podívejte na mou knihu Jak na focení portrétů, kde popisuju všechny své praktické zkušenosti s fotografováním lidí.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *