Tip na Android aplikaci: Foto novinky, aneb mějte aktuální informace v mobilu

Máte telefon s operačním systémem Android a zároveň vás zajímá fotografování? Díky aplikaci Foto novinky máte možnost sledovat aktuální novinky z oblasti fotografování rovnou z několika různých webů.

Aplikace nedělá nic jiného, než že sleduje zajímavé webové stránky o focení a oznamuje vám nové příspěvky v nich. U každého webu hned vidíte, kolik nepřečtených nových článků vás tam čeká. Velmi šikovná je taky možnost si články označit hvězdičkou, abyste se k nim mohli případně kdykoliv později vrátit.

Aplikace je k dispozici ke stažení teprve několik dní a věřím, že se bude dále zlepšovat. Už teď z ni mám dobrý dojem. Prostředí je čisté, jednoduché a procházení článků je přehledné a rychlé. Líbí se mi možnost zvolit si mezi dvěma způsoby zobrazení článků. Stejně tak si můžete zvolit, jestli chcete tmavé, nebo světlé prostředí aplikace.

Někteří mohou namítnout, že stejnou práci odvede i RSS čtečka v telefonu. To je sice pravda, ale ne všichni používají RSS k získávání novinek. Tato aplikace vám vyřeší starosti s nastavováním RSS čtečky a získáváním zdrojů k přidání. Stačí Foto novinky nainstalovat a o nic více se starat nemusíte. Případně si jen můžete ještě nastavit, jak často se mají novinky stahovat (včetně možnosti stahovat jen při WiFi připojení).

V současnosti aplikace kontroluje tyto servery:

– digiarena.cz
– digineff.cz
– digimanie.cz
– fototipy.cz
– casopis-foto.cz
– fotoradce.cz
– kasal.info
– jirkachomat.cz
– jirisebek.cz
– fotopivo.cz
– fotonavody.cz
– 4foto.cz

unnamed unnamed-3 unnamed-2

Ukázka prostředí aplikace

 

Autorem aplikace je Daniel Kasal a aplikaci můžete zdarma stáhnout z obchodu Google Play.

Get it on Google Play

Máte tipy na další zajímavé zdroje, které by stálo za to je do aplikace přidat? Které české weby a blogy o focení sledujete? Podělte se v komentářích a třeba se brzy objeví i v aplikaci.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *