Bývalá vápenka v Dalejském údolí

[google-map-v3 shortcodeid=“f6791804″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.030598,14.331365000000005{}1-default.png{}Bývalá vápenka v Dalejském údolí“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Tento opuštěný objekt jsem objevil na mapách už před několika měsíci, ale odhodlal jsem se ho navštívit teprve dnes. I přesto, že ho mám kousek od domova. Podle fotek a informací nalezených na internetu se jedná o areál bývalé vápenky.

Moc jsem si od toho nesliboval, ale místo mě nakonec hodně nadchlo. Je krásně rozpadlé a najdete zde hodně různých zákoutí.

Letmým pohledem na zem zjistíte, že se zde často hraje airsoft. Je zde totiž všude kolem spousta munice (plastových kuliček). My jsme šli místo prozkoumat za deštivého počasí, takže jsme zde na nikoho nenarazili. Tedy jen jednoho cyklistu a pak nějakého podezřele vypadajícího pána, který kolem procházel. Určitě ale doporučuji dávat si pozor a jít raději ve skupině. Rovnou si omrkněte, jestli tady náhodou neřádí boje (airsoft), ať vás někdo nesejme (vás nebo vaši výbavu).

Je zde k vidění několik zajímavých typů zdi, na některých doplněny různými nápisy a grafity. Většinou jsou stropy propadlé a ve zdech jsou díry. Horní patra většinou taky chybí. V některých objektech bylo možné jít dolů do sklepních prostor. Do jednoho jsme nakoukli, ale nevypadalo to zrovna nejbezpečněji.

Hned kolem objektu vedou koleje, kde občas projede vlak. Co je ale zajímavější je tvar kolejí, hezky zahýbají a to dává fotografům skvělou příležitost, jak zahnuté koleje hezky zakomponovat do svých fotek.

Určitě netřeba zdůrazňovat, že je při pohybu v této lokalitě potřeba dbát maximální opatrnosti. Dívejte se kam šlapete a zbytečně neriskujte.

Více informací o objektu zde: http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=18291

Rovnou naproti kolejím pak najdete velmi zajímavý lom, viz tento článek.

112-biskup-kvis

 

Historický pohled na areál (převzato z portálu zastarouprahou.cz)

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *