Lom Požáry

[google-map-v3 shortcodeid=“d5b8409b“ width=“100%“ height=“350″ zoom=“15″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.029406,14.331907999999999{}1-default.png{}Lom Požáry“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]

Při oblídce nedalekého opuštěného objektu bývalé vápenky jsme se podívali i na zdejší lom. Přišli jsme z té strany od kolejí a na výběr jsme měli buď přístup přes tunel, nebo výšlap na ten kopec nad tunelem. Protože u tunelu byla cedule se zákazem vstupu, raději jsme si to obešli vrchem.

Vydali jsme se od tunelu doleva a prošli kolem další opuštěné a zchátralé stavby. Pak do kopce cestičkou nahoru. Ta nás zavedla trochu doprava a po projití uličky mezi křovím se nám naskytl nádherný výhled na lom. Zrovna tam probíhaly práce, takže tam nebylo úplně prázdno.

Počasí nám moc nepřálo a zrovna se docela rozpršelo. Stihli jsme tedy pořídit jen několik snímků a pak se vrátili zpátky. Časem se k lomu vrátím a zkusím focení i z dalších míst. Aktuálně ale platí to místo, které je označené na mapce.

Dost mě láká zkusit si fotit z tohoto místa někdy večer, kdy bude jasná obloha. Mohly by vzniknout hodně zajímavé snímky. Mám to sice kousek za barákem, ale zase na druhou stranu není oblast úplně bezpečná na nějaké noční akce. Pokud se mi to ale podaří, určitě zde ještě doplním fotky.

Pokud se zde vypravíte, buďte opatrní a dávejte pozor na to, kam šlapete.

Aktualizace 22.2.: Vydal jsem se k lomu podruhé, tentokrát jsem se vydal z tohoto místa po cestě směrem na východ a ta vedla přímo dolů dovnitř lomu. Bylo to odpoledne a práce už skončily. Přes den bych tam nedoporučoval chodit, jezdí tam auta a technika, tak to nebude moc bezpečné. Z horní strany lomu jde vidět Barrandov, budovy kolem Pankráce i nedaleké sídliště Velká ohrada.

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *