Oslovení a focení neznámého člověka z pohledu fotografa

Fotíte rádi lidi? Chtěli jste někdy někoho oslovit a vyfotit ho? Není to tak jednoduché, hlavně ze začátku. Fotograf Eric Kim pomocí kamery GoPro natočil jedno takové oslovení a focení. Pojďte se tedy inspirovat jeho postupem.

Jak vidíte, i Eric měl z počátku obavy a chvíli s oslovení váhal. Na druhou stranu obavy překonal a díky tomu vznikly zajímavé snímky. Tedy především ten poslední snímek z celé série.

Jako portrétní fotograf bych rád zdůraznil jednu velmi důležitou věc, kterou můžete ve videu vidět. Eric celou dobu s focenou osobou komunikoval a snažil se číšnika uvolnit. Zkoušel několik různých záběrů a průběžně ukazoval pánovi nafocené snímky. Zvlášť pokud vypadají zajímavě už i na displeji foťáku, může to velmi pomoci foceným osobám, aby se více uvolnily. Odpadnou jim tak starosti, že vypadají blbě 🙂

Eric taky v tomto příspěvku na svém blogu zdůrazňuje, že není problém oslovit někoho kvůli focení portrétu. Nejhorší co se může stát je, že vás odmítnou. Naopak můžete získat souhlas a příležitost pořídit skvělé fotky a poznat někoho nového.

Blog autora videa naleznete zde: http://erickimphotography.com/blog/

Zdroj: petapixel.com

David Nogol

Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *